1 Haziran 2013 Cumartesi

Unutmamak ve unutturmamak için sevgili elfony'dan izin alarak yayınlıyorun bu postu. Bu güzel derleme ve yayınlamama izin verdiğin için teşekkürler.

http://elfony.blogspot.com/2013/06/tarih-bunu-yazacak-diren-gezi-park.html 


 Tarih Bunu Yazacak ! Diren Gezi Parkı

Bu bir yazı değil, derleme çalışmasıdır...

Bir bardak dolar dolar dolar hatta bazen taşma noktasında bile dolmaya devam eder.. Ama öyle bir "son damla" vardır ki.. O bardağı taşırır.. 
Milletimiz dün kuvvetini fark etti.. Bir anda nasıl kuvvetlendiğini, nasıl büyüdüğünü fark etti.. 
Yani evet! Bir ağaç öldü, bir millet uyandı!Bundan sonrasını ben yazmıyorum.. Sosyal medya bağırıyor.. Tarihe geçmesi için derliyorum! Belki de ileride çocuklarımıza "her şey bir ağacın kesilmesiyle başladı çocuğum" diyeceğiz..

-------------------------------------------


Medya sustu!


Medya sustu ama sosyal medya susmadı..
Halk TV, Ulusal Kanal gibi bir kaç kanal dışında hiçbir kanalda alt yazı dahil hiç bir haber çıkmadı..

Yabancı medya olan biteni gösterirken, Türkiye'de medya sustu..

Dünya medyasına nasıl yansıdı?

*Almanya'nın ZDF Kanalı: "Barbar dediğimiz Türkler doğa için savaşıyor ve Türkler savaşırsa olaylar değişir."
*İtalya Devlet Televizyon RAI 1: "Türkler Taksim'de bu kez kendi devletlerine karşı Çanakkale Geçilmez'i yazıyorlar."
*CNN int muhabiri: "Times Meydanı'nın savaş alanına döndüğünü ve hiç haber yapılmadığını düşünün...(!) işte şu an Türkiye'de bu oluyor."
*Guardian: "Küçük bir parkı korumak için başlayan protesto, baskıcı bir rejime isyanın tohumlarını attı.


Kapılarını kapatanlar da vardı, açanlar da!

GPS bağlantıları kesildi.. Çevre evler ve kafeler internet bağlantılarını halka açtılar.. Olan bitenin ve yardımların sosyal medyada yayılabilmesi için evinden çıkamayanlar ya da uzakta olanlar destek oldular.. 
Eczacılar, Avukatlar, Doktorlar yardıma koştu!
Gönüllü avukatların, doktorların telefonları da hızla yayıldı sosyal medyada..
Gözaltına alınanlar için yol gösterecek yazılar dolaştı, uyarılarda bulunuldu.. 


Sadece İstanbul değil, bütün Türkiye ve Dünya ayağa kalktı!
İstanbul'da olanlar Taksim ve çevresinde büyümeye devam ederken orada olmayanlar da tepkilerini göstermekten geri kalmadılar..

Twitter'da dünya çapında trending topic oldu bütün bu olaylar.. Bütün dünya bunu konuştu, konuşuyor..


Medyanın gerçekleri göstermesine izin vermeyecekler!Ünlüler de orada!Mehmet Ali Alabora, Okan Bayülgen, Bergüzar Koral, Halit Ergenç ve daha birçok ünlü ve sanatçı da oradaydı.. Nasuh Mahruki'nin bacağında parçalı kırıklar var, tiyatro sanatçısı Leyla Okay başına atılan biber gazı kapsülü nedeniyle beyin kanaması geçirdi.. 

İnsanlar konuştu...


.
.
.
Her şey daha yeni başlıyor..

17 yorum:

 1. dün geceden beri face ve twitterde ne kadar çok şey paylaştık, şimdi ise ikisinede giremiyoruz.Adananın genelinde face ve twitter açılmıyor.

  YanıtlaSil
 2. Şu an itibarı ile facebook ve twitter da kapandı haberleşme ve birleşmeyi önlemek için önce bazı mesajları yayınlatmıyorlardı şimdi her ikisinide açamıyorum

  YanıtlaSil
 3. Postunuzu gözyaşları içinde ve tüylerim diken diken bir halde okudum, teşekkürler bu faydalı post için...
  Uyandık sanırım-şükürler olsun...

  YanıtlaSil
 4. Face zaman zaman ağır aksak olsa da açılıyordu şimdi iyice kapandı.
  Bloglardan haberleşmeye devam!

  YanıtlaSil
 5. istedikleri kadar sansür koysunlar. bu bir diriliştir... artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

  YanıtlaSil
 6. ne güzel bir derleme.. çok çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Aslında uyandık diyen yada uyanmış diye adlandırılan kısım zaten her zaman uyanık olan kesimdi.
  Uyuyan hala durumu anlamayan,olanlardan bihaber o kadar çok insan var ki. Asıl keşke onlar görebilse gidişatın nereye gittiğini. Dağıtılan yardımlara tamah edip gözlerini olanlara kapayan, hala düzeni destekleyen insanlar keşke uyansa ve anlık, ucuz ve onursuz olan bu tip davranışları kabul etmeseler . Sıkıntı büyük. Çocuklarımıza çok üzülüyorum.

  YanıtlaSil
 8. Uyandık diyen yada uyanık olan kesim zaten hep uyanıktı. Asıl önemli olan hala uyuyan ve tüm olanlardan bihaber,durumun nereye gittiğini göremeyen, dağıtılan yardımlaraa tamah edip gözlerini iyice kapayan kesimin uyanması.
  Ağaç ise size ağaç verelim diye garip cümleler kuran zihniyeti hala dinleyebiliyorlar ya çok acı. Asıl çocuklarımıza üzülüyorum. Sıkıntı çok büyük...

  YanıtlaSil
 9. Tepkisiz kalmayıp bloğunuzda yaşananlara yer verdiğiniz için sizi tebrik ederim.!!

  YanıtlaSil
 10. ellerine sağlık tüylerim diken diken oldu boğazım düğümlendi bu derlemeyi okurken :(

  YanıtlaSil
 11. Bu yayını yaşanan olayları unutmamak, unutturmamak için sevgili elfony dan izin alarak yayınladım. Asıl ona kocam TEŞEKKÜRLER
  http://elfony.blogspot.com/2013/06/tarih-bunu-yazacak-diren-gezi-park.html

  YanıtlaSil
 12. Tek söz söylebiliyorum bu posta...
  Gözümde yaşlarla ayakta alkışlıyorum arkadaşım..

  YanıtlaSil
 13. Çok güzel paylaşım.Teşekkürler ellerine yüreğine sağlık.Bu uyanıştan gurur duyuyorum gözümde yaşlarla izliyorum teşekkürler Türkiyem.

  YanıtlaSil
 14. hepinize günaydın diyim bari.... ne uykusundaydınızda böyle uyandınız, kimisi okumuşta tüyleri ürpermiş. siz olmasaymışsınız kimsenin bişeyden haberi olmayacakmış, nerede yaşıyorsunuzki yazık size yazık çok cahil insanlarsınız, kimin yandaşısınız siz. Allah'a şükür ki bu ülkede gerçekten aklı başında insanlar var .....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet Allaha şükür ki size rağmen bizler varız..siz cahillere rağmen bizler varız.. MELEK.

   Sil
 15. Ben de cok merak ediyorum, acaba hangi bireysel hakkınız engellendi? Ne gibi temel ihtiyaçlarınıza, hakklarınıza engel koyuldu. Sadece Allah`a inandığımiz için eğitim hakkımız gasp edildi. Ne yazık ki eğitimim için 10 yıl nasil istiyorlarsa öyle davranmak zorunda kaldım. Eşarbım yüzünden üniversite kapısında duran güvenlik görevlileri bile bizleri aşağılamaya çaliştılar. Bunlsr sadece tek örnek değil ne yazık ki. Ama hiç bir zaman yakıp yıkmadık. Devlet malına zarar vermedik.Ortalara dökülmedik. Büyük ihtimal yayınlamazsıniz ama sadece dikkat edin nelere destek verdiğinize. Blogunuzu zevkle takip eden bi takipçinizim sadece.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hanımefendi asıl devlet malına zarar veren bir yönetimi siz destekliyorsunuz.. devletin malını babasının malı gibi satıp tüketen artık satacak birşey kalmadığı için özelleştirme kurumunu kaptmaya niyet edenleri destekliyorsunuz.. siz Allaha inanırken biz mahallenin osman ağasına inanmadık. bu ülkede herkez ve hatta bu dünyada sizen binlerece kat Allaha inana laik insanlar var. Allahı da devleti tekelinnize aldığınız gibi kişileştiriyor ve çıkarcılığınzı yüzsüzlüğünüzü sergileyebiliyorsunuz.yakıp yıknalara bakarsanız eğer bizler değil asıl sizlerin beslediklerini olduğunuz görürsüzün. Allah inancından bahsediyorsun şüphe duyuyorum çünkğ yalan yanlış bilgileri insanlara empoze etmeye çalıan kişilerin Allah inancı açıkçası çıkara dayanır sadecce.. sizin bu aymaz kendini bilmez, biz Allaha inanıyoruz sözleriniz tiksindirici oluyor.. inanın bana sizden binlerce kat laik ama Allaha inan insan var. ve onlar sizin gibi Allahı kendilerine oyun aleti yapmıyorlar. size yazıklar olsun.. siz Allahı kendi çıkarınıza ortak etmekten çekinmeyen zavallı insanlardan başka hiç birşey değilsiniz Mer Al ya hanım...melek

   Sil

Başka neler var neler:))

Related Posts with Thumbnails