19 Ekim 2015 Pazartesi

Son zamanlara dair

Sanırım hiç bu kadar ihmal etmemiştim bloğumu:((( Çok yalnız bıraktım, aslında yazacak, paylaşacak ne de çok şey vardı. Mesela hayatımda yaptığım en uzun tatili yazacaktım, yıllar sonra iki ay kadar Ankara'dan uzak kaldım. Daha da bıraksalar kalırdım yazlıkta, ne güzel günlerdi:) sıcak mıcak olmasına rağmen seviyorum yazı. Sonra geçtiğimiz kurban bayramında Gümüş'e gittik, iki çift laf ve bol elmalı bir post çıkardı o günlere ait:) Ama olmadı:( ben bir türlü adapte olamadım zamanın hızına.

Yaptığın yeni bir şeyler var mı diye sorarsanız, meleklere son hız devam:))) Haa bir de tığ örmeye başladım. Bak onun için ayrı bir post yazarım artık, kaçmaz:))))

Bu arada ülkemde çok acı günler yaşanıyor. Yazılacak çok şey, söylenecek çok söz var ama bazen insan duygularını, düşüncelerini ifade edecek kelimeleri bulamıyor ne yazık ki:(((( Geçen hafta 10.10.2015 tarihinde Ankara garında 'Barış' için bir araya gelinmesinde yaşananlar gibi:(((( Hiç bir idolojiye, hiç bir siyasi görüşe, insanlığa sığmayan şeyler yaşandı. Artık hiç bir yerde can güvenliği yok. Biz o gün üç arkadaş 10:15 treni ile çocuklarımızla beraber Eskişehir'e gitmek için tren garında olacaktık. Tamda patlamanın olduğu saatlerde. Bir gün önce arkadaşımızın hasta olması nedeniyle iptal etmiştik. Biz o gün o saatte orada olabilirdik, hayatlar bu kadar pamuk ipliğine bağlı olmamalı. Yaşanan acılar çok büyük, bir çok kişi orada hayatını kaybetti, yaralananlar, yaşanan travmalar tarifi yok, telafisi yok. Allahtan rahmet dilemeyi, sabır dilemeyi kanıksadık. Umarım bir daha böyle acı günler yaşanmaz demekten başka bir şey gelmiyor...


Postumuzun konusuna gelirsek, daha önceden organize edildiği ve Ankara dışından da katılımcılar olduğu için iptal edilemeyen Neva Palas Pazarı'na. Yeni ürünlerimle ben de oradaydım. Yeni olarak küçük asılabilen melekler yapmıştım bir de Küçük Prensler vardı.
Her şeye rağmen üretmeye ve paylaşmaya devam...


Bundan sonra bu kadar ara vermeyeceğim, okunuyordur okunmuyordur bilmem ama, burası benim güncem, hatıra defterim, arşivim:)) Daha sık yazmaya, paylaşmaya çaba göstereceğim.

Şimdilik hoşça kalın, güzel günler, umutlu ve mutlu günler hep bizimle olsun:))) 

10 yorum:

 1. Ben okuyorum Simin hanım, yaptıklarınızı her zaman takip ediyorum çok hoşuma gidiyor bana çok hitap ediyor. Bu arada bu yaptıklarınızda çok güzel ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. şekerim iyi ettin arayı kapamakla
  aynı fikirdeyim okunur okunmaz bizim kişisel sayfalarımız
  en başta kendimiz için yazıyoruz
  sevgileeer ♥

  YanıtlaSil
 3. Yorum bırakmasam da her yazınızı okuyorum ama tam da sizinle aynı sebeplerden, memleketimin üzerinde dolaşan kara bulutlardan yorum bile yapamıyorum. Nolur yazın siz, eminim herkes takiptedir :) Ben de çok niyetlenmiştim Neva Palasa gelmeye ama bu olay bütün tadımızı kaçırdı. Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. okunuyor.:)

  emeğinize sağlık, her biri birbirinden güzel.

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel bir pazardı bu sefer katılabildiğim için çok mutluyum. Meleklerime kavuştum :) Tekrar teşekkürler ellerinize sağlık.
  Bende öyle düşünüyorum ister okunur ister okunmaz ben paylaşırım hatta sonra dönüp okuduğumda o zaman yaptığım paylaşımları hangi duygularla yaptığımı hatırlamak beni çok mutlu ediyor. Ne zaman neler yaptığımı hatırlamakta iş takvimi gibi oluyor benim için.Sonuç ne olursa olsun paylaşmak, yazmak güzel şey.

  YanıtlaSil
 6. çok güzeller, nefisler :) Ben de bir melek aşığıyım

  YanıtlaSil
 7. Ben de bloğa çok ara verdim üstelik buralara sık uğramıyorum da...
  Senin yayınını görünce uğramamak olmazdı.
  Acıları kanıksamaya başladık , utanıyorum artık bu yaşananlardan ...
  Meleklerin ve sen buraya daha sık gelmelisiniz canım. Sevgiyle kal!

  YanıtlaSil
 8. çok güzeller. dediğin gibi üretmye ve paylaşmaya devam...

  YanıtlaSil
 9. Slkca baktlm acaba bugun bir seyler paylasmismidir diye. Ama hep husran. Cok sukur geri dondunuz. Yaptiklariniz cok guzel, tebrikler.

  YanıtlaSil
 10. Okunmaz mı hiç ? Ancak hepimizde bir rehavet. Yorum yazmaya bile üşeniyorum ben mesela . Meleklerin çok güzel çok. Ellerine sağlık

  YanıtlaSil

Başka neler var neler:))

Related Posts with Thumbnails