6 Şubat 2015 Cuma

İstanbul tatili:)

Yarı yıl tatilini fırsat bilip Okiyle İstanbul'a, anneannenin yanına gittik. Eylülden beri görmediğimiz annemle hasret giderdik. Gitmekteki bir amacımızda ona biraz yardımcı olmaktı. Malum İstanbul Anadolu yakasında, hummalı bir 'Kentsel Dönüşüm Projesi' var. Özellikle Bostancı, Göztepe civarlarında bir çok bina yıkılıp yeniden yapılıyor. O binalardan biri de annemin oturduğu apartman. Yıllardır oturduğu evini boşaltmak zorunda. İşte biz de gitmişken biraz eşyaları toplamasına yardım etmek istedik. Ama bu arada gezmeyi de ihmal etmedik:)))

Okan'ın ilgisini çekeceğini düşündüğüm için ilk önce 'Sunay Akın Oyuncak Müzesine' gittik.  


Eşya toplamanın yanı sıra, arada cadde de veya sahilde yürüyüş yaptık:)


Ama asıl son gün yoğun ve güzel bir program bizi bekliyordu.
İnstangramdan severek takip ettiğim sevgili Neşe Abla @neseakdemir ve tatlı mı tatlı kızı İrem @iremakdemir ile sözleşmiştik.

Acıbadem deki  Rumeli Çikolatacısı'nda buluştuk. 
Neşe ablayı, İrem'i ve yakışıklı Emre'yi sanki yıllardır tanıyor gibiydim. Oturduğumuzdan kalkana kadar vakit nasıl geçti anlamadım. Çok tatlı ve sıcak, hoş sohbetle geçti zaman.
Tabii buluştuğumuz yerinde hakkını vermek lazım:))) Kahvelerimizi de içtikten sonra ayrıldık, ama eminim tekrar bir araya geleceğiz.

Günün ikinci buluşması yıllardır görmediğim bir arkadaşımlaydı:))  İstikamet Kadıköy'den Karaköy'e oradan Asmalımescid:)


Bu arada adres sormak için girdiğim kafe de yine instagram da severek takip ettiğim sevgili Yaren @canyaren ile karşılaştık:)) çok hoş bir tesadüf oldu. Ayak üstü de olsa tanışmış olduk. Dünya küçük derler, sen tut İstanbul'da sevdiğin biriyle karşılaş. Çok hoştu çok :))

İstanbul'daki son günümüzü de sevgili arkadaşım Pelinle birlikte geçirdik:))Bir haftalık İstanbul tatilimiz böyle geçti işte:)

Bugün sömestr tatilinin son günü, cumartesi-pazar da bitti mi hopp okul:) Sonra eski düzene dönüş. Kafadaki planları yavaş yavaş hayata geçirme zamanı:)


Herkese mutlu cumalar, güzel hafta sonları:)))

2 yorum:

Başka neler var neler:))

Related Posts with Thumbnails