12 Ocak 2015 Pazartesi

Kar tatili

Seneler sonra ilk defa bu kadar sevdim kışı. Kar tanelerinin yere düşmesiyle endişelenmeye başlardım. "Trafik nasıl olacak, ya yolda kalırsam, ya Oki'nin okuluna geç kalırsam" diye. Ki 1-2 kış yolda kalıp, çocuğu okuldan çok geç almışlığım var. "Ahh, bi de okullar kar tatili olursa, nasıl izin alacağım, bırakacak kimse de yok" sıkıntısıyla geçerdi bütün kış.

Ama bu sene öyle mi:))) Geçen salı yağan kar, sabah yolları zorlayınca "Gitme Okancığım bugün okula, bak hava çok fena, oturalım evimizde sıcak, sıcak" dedim ve göndermedim okula. Sonrasında zaten hava muhalefetinden ötürü 3 gün okullar tatil oldu:)))
Biz de evin ve karın keyfini çıkardık:)) Çıktık bahçede karla doyasıya oynadık. Okan bile şaşırdı "anne sen kar oynamayı sever miydin?" diye.

Ama en çok Oki eğlendi kar da oynamaktan. Bir karışı geçmiş karlı banklara oturdu, bir kar klasiğidir karda melek yapmak, onu da yaptı.   


Yattı, yuvarlandı, kara doydu anlayacağınız bu sene:)Sanırım hepimize yetti bu kar. Haftaya en azından artı derecelerde başladık. Yollar açık. Ama en pis hali de şimdi başlıyor, her yer çamur, kar vıcık vıcık. Neyse yine de iyi yönünden bakmak lazım, bu yağışlar belki barajları biraz doldurur.

Bu arada bizim için keyifli geçen bu kar yağışı sokaktaki insanlar ve hayvancıklar için hiç iyi bir şey değil. Geceleri inanılmaz soğuk oldu. Onlara elimizden geldiğince yardım etmeliyiz. Çevremizde neyse ki evsiz birine ve ya zor da kalmış birine rastlamadık ama, sokağın başındaki gelen geçene havlayan, edepsizi biraz da olsun doyurduk. Bi de balkonumuza ekmek parçaları koyduk ki kuşlar yesin diye:)


Herkese mutlu ve sıcak bir hafta diliyorum:)

8 yorum:

 1. Vakit olunca her şey ne güzel değil mi? Hayatı kendimiz zorlaştırıyoruz, oysa her mevsim ayrı bir dünya gibi..Çok güzel fotoğraflar, ben de izlerken çok eğlendim..

  YanıtlaSil
 2. Bu yıl ben de ilk defa karı sevdim. Çünkü çocuklar bu yıl evde ilk defa yalnız kalabiliyorlar. Henüz kar keyfi yapmak uzak bir hayal ama işten izin almak zorunda olmamak bile bir şeydir. keyifli günler...

  YanıtlaSil
 3. Uiiii!! Quantos Graus por ai?! Beijo.Valéria.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba! Maşaallah çok kuzucuk çok yakışıklı .Ne güzel karın tadını çıkarmışsınız anne oğul.Şükran Kılınç

  YanıtlaSil
 5. çok keyifli görünüyor Okan. sizin için de bambaşka bir kar tatili olmuş, ne güzel...

  YanıtlaSil
 6. Günaydın:) Ne tatlısınız anne oğul:) Hep böyle güzel, keyifli geçsin zamanınız:)

  YanıtlaSil
 7. Oh oh bayağı eğlenmişsiniz , bende çocukken kar yağdığında hep dışarı çıkardım ama çalışma hayatına atılınca pekte çıkasım gelmiyor..Sizi takibe aldım, bende bloguma beklerim ..
  http://yagmur-serhats.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Başka neler var neler:))

Related Posts with Thumbnails